Gözlük kullanıcıları, özellikle optik gözlük kullanıcılarının yeni bir gözlük almaya karar verdiğinde zorlandıklarını genellikle gözlemlemekteyiz.

Çünkü gerçekte istediğimiz şeyi satın alıp almadığınızı gözlüğünüz üretildikten sonra, kullanmaya başladığınızda fark edersiniz. Çoğu kullanıcılar da sektörümüzdeki sürekli güncellenen ve değişen ürün çeşitliliği arasında kaybolup yanlış seçimler sonucu hem zaman ve hem de para kaybetmektedirler.

İşte bu noktada, gözlük edinmek istediğiniz optik mağazası sizin isteklerinizi, ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi anlayarak sizin için en uygun ürüne sahip olabilmenize yardımcı olmalıdır. Dışarıdan bakıldığında basit gibi görünen seçimler, gözlüğünüzü kullanırken size fayda veya sıkıntı olarak geri dönmektedir.

 

 

Örneğin fırın gibi karşısında sıcak ortamda çalışan bir kullanıcının kullanması gerekli gözlük ile oda sıcaklığında çalışan bir kullanıcının, reçete numaraları aynı olsa bile farklı kaplamalı lensleri kullanma zorunlulukları vardır. Bir çocuğun kullandığı cam ile bir yetişkinin kullanacağı optik camlarda da farklı zorunluluklar vardır, aynı durum optik çerçeveler için de geçerlidir.

Gözlük almaya karar verdiğinizde optik mağazasına giderek “ben aşçıyım ve gözlük almak istiyorum” demezsiniz, işinizin ve çalışma ortamınızın gözlük seçiminizle ilgili olup olmadığını düşünmek ya da bilmek elbette sizin göreviniz değildir, fakat bizler optisyenlerimizin görevi ve sorumluluğu olarak görüyoruz.

 

Gözlüğün bir sağlık gereci olmasının yanında bir tasarım ürünü olduğunun da unutulmaması gerekmektedir. Nasıl görünmek istediğiniz, refraksiyon kusurunuza göre nasıl bir lens (cam) ve çerçeve kullanmanız gerektiği, çalışma ortamınız ve ten hassasiyetlerinize göre gereksinimleriniz ve güncel tasarımı olan bir ürünü seçebilmenizin çoğu zaman kolay olmadığını biliyoruz.

Gelin gözlüğünüzü birlikte seçelim, ücretsiz olarak danışmanlığımızdan ve tecrübelerimizden yararlanın.

Mutlu kalın hoşcakalın.